מחקרים מציגים: אלו משקאות פוגעים בשיניים

שורה של מחקרים שהוצגו לאחרונה הראו שיותר ויותר משקאות שאנשים אוהבים לשתות, גורמים נזק לשיניים. בין המשקאות המדוברים נמצאים אספרסו, תה עם לימון, קולה ומשקאות מוגזים אחרים, יין אדום, משקאות אנרגיה ומיצי הדר.

הפגיעה בשן מתרחשת בגלל הסוכר שבמשקאות אלו, אשר עובר פירוק בפה והחומצות שנותרות מפרקות את הסידן של השן. ההמלצה היא, לשתות לאט, בכמות מוגבלת, עם קש ולצחצח היטב את השיניים אחרי שתיית משקאות אלו. 
ד"ר בוסיק מיכאל הינו רופא שיניים מוסמך, בוגר הפקולטה לרפואת שיניים בעיר יאסי שברומניה. את לימודיו סיים בשנת 1989 והוא בעל תואר (DENTAL MEDICINE DOCTOR)  D.M.D.. הידע והניסיון שצבר ד"ר בוסיק במשך למעלה מ-20 שנות עיסוקו במקצוע הופכים אותו לרופא שיניים מוביל בתחומו, המטפל בפציינטים רבים תוך שימת דגש על טיפול מקצועי ועל יחס אישי כאחד.

כיום ד"ר בוסיק מנהל מרפאת שיניים בנהריה, בה ניתן לבצע מגוון סוגים של טיפולי שיניים באווירה נעימה ונוחה. ד"ר בוסיק הינו חבר פעיל בהסתדרות לרפואת שיניים בישראל, הדואגת לספק לרופאי השיניים החברים בה תוכניות רבות של לימודי העשרה והשתלמויות ברפואת שיניים, במטרה להעלות את רמת הידע המקצועי שלהם. 
טיפים חכמים להיגיינת הפה
  • צחצוח שיניים פעמיים ביום בוקר ולפני שינה
  • שימוש בחוט דנטלי להרחקת שאריות של מזון
  • צחצוח וניקוי של הלשון ושימוש במי פה
  • ביקור תקופתי אצל שיננית לצורך ניקוי אבנית
צרו קשר